3. Серина Уилямс започна участието си в Доха с трудна победа над Кузнецова

Серина Уилямс започна участието си в Доха с трудна победа над Кузнецова

Американката Серина Уилямс започна участието си на Шампионата на WTA в Доха с много труден, но в същото време безценено ценен успех над третата в света Светлана Кузнецова. По-малката от сестрите Уилямс, която този сезон спечели Откритото първенство на Австралия и "Уимбълдън", спечели със 7-6 (6), 7-5, като срещата продължи 1 час и 51 минути. Двете съпернички са изиграли общо осем мача досега, като това бе шеста победа за американката.

Американката Серина Уилямс започна участието си на Шампионата на WTA в Доха с много труден, но в същото време безценено ценен успех над третата в света Светлана Кузнецова. По-малката от сестрите Уилямс, която този сезон спечели Откритото първенство на Австралия и "Уимбълдън", спечели със 7-6 (6), 7-5, като срещата продължи 1 час и 51 минути. Двете съпернички са изиграли общо осем мача досега, като това бе шеста победа за американката.

Шампионката от "Ролан Гарос" Кузнецова на два пъти повеждаше с пробиви в първия сет. Тя поведе с 3-1 след по-добро начало на двубоя, но допусна изравняване за 3-3. Последваха доста оспорвани разигравания и пробиви в деветия и десетия гейм. Така се стигна до тайберк, в който Серина успя да надделее.

Във втория сет нещата на корта не се промениха, а двете тенисистки разчитаха на силни удари. Рускинята Кузнецова успя за трети пореден път в мача да излезе напред с пробив за 3-1, но веднага допусна загуба на своя сервис. Уилямс поддържаше високото ниво и успя отново да пробие за 6:-, което й позволи да сервира за мача, който завърши секунди по-късно.

Днес Серина Уилямс ще се изправи срещу сестра си Винъс Уилямс във втори мач от турнира. Срещата започва в 19:30 часа българско време.  В 16:00 часа една срещу друга излизат Вознячки и Азаренка, а в 18:00 часа – Сафина и Янкович.