3. Шарапова се класира за третия кръг на "Ролан Гарос", след като взе 11 поредни

Шарапова се класира за третия кръг на "Ролан Гарос", след като взе 11 поредни

Вижте резултатите при жените от днес

Мария Шарапова спечели 11 поредни гейма и се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция след победа над 17-годишната представителка на домакините Каролин Гарсия с 3:6, 6:4, 6:0.

Бившата номер 1 в света рускиня срещна неочаквана съпротива от състезаващата се с Уайлд кард Гарсия, която участва едва на втори турнир от Големия шлем в кариерата си.

Шарапова загуби първия сет с 3:6 и изоставаше във втория с 1:4. Оттук рускинята взе контрола над мача и спечели 11 поредни гейма и продължава борбата за трофея.

"Гарсия игра невероятно в първия сет и първата половина на втория. Радвам се, че успях да обърна мача", коментира Шарапова.

Сорана Кирстя (Румъния) - 27-Александра Дулгеру (Румъния) - 6:2, 7:5

30-Роберта Винчи (Италия) - Ирина Бремон (Франция) - 6:3, 6:4.

Григор Димитров остава десети в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отново е на десето място в световната ранглиста. Гришо има 3840 точки и е на 125 от деветия Каспер Рууд, като същевременно води с 220 точки пред номер 11 Алекс де Минор.

Теодора Найденова спечели турнир в Несебър

Теодора Найденова (ТК "Несебър 2015", Несебър) спечели титлата на сингъл при девойките на Държавен турнир до 18 години в Несебър, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара