3. Шарапова: Ще ми бъде трудно срещу Пиронкова

Шарапова: Ще ми бъде трудно срещу Пиронкова

"Тя е много опитна на трева и се справя отлично на Уимбълдън"

Срещата от втория кръг на тенис турнира "Уимбълдън" срещу Цветана Пиронкова ще бъде добър тест за първата ракета в света при жените Мария Шарапова. Такова мнение изрази рускинята на пресконференция преди двубоя с българката.

"Пиронкова е много опитна, особено на трева. Тя играе вече много време, справи се отлично миналата година на Уимбълдън, така че ще ми бъде трудно срещу нея. За мен този мач ще бъде много добър тест", коментира Шарапова.

Най-добрата българска тенисистка започна с трудна победа участието си в Откритото първенство на Великобритания. 24-годишната Пиронкова надделя с 5:7, 6:0, 7:5 над квалификантката Весна Долонц (Сърбия) в мач от първия кръг на надпреварата. Мария Шарапова пък отнесе Анастасия Радионова (Австралия) на старта в Лондон с 6:2, 6:3.

Българката достигна до четвъртфиналите на "Уимбълдън" през миналия сезон и има да защитава 500 точки за световната ранглиста. Шарапова има три победи в три мача без загубен сет срещу Пиронкова. За последно двете играха на твърди кортове в Пекин през 2010 година.