3. СНИМКИ: Мишон среща Линцер във финала на Zagorka Tennis Cup в Пловдив

СНИМКИ: Мишон среща Линцер във финала на Zagorka Tennis Cup в Пловдив

Победителят от Zagorka Tennis Cup във Варна Аксел Мишон и Микаел Линцер достигнаха до финала на фючърс турнира Zagorka Tennis Cup в Пловдив с награден фонд 10 000 долара

Победителят от Zagorka Tennis Cup във Варна Аксел Мишон и Микаел Линцер достигнаха до финала на фючърс турнира Zagorka Tennis Cup в Пловдив с награден фонд 10 000 долара. В изключително интересни двубои, Мишон надигра със 7:6, 7:5 Виктор Анагнастопол, а Линцер победи с 1:6, 7:6, 6:1 поставеният под №1 в схемата – Марчин Гаврон.

При хубаво и топло време полуфиналистите поднесоха истински спектакли за публиката, изпълнила трибуните на централния корт в ТК „Локомотив”. В първия мач за деня, продължил 1 час и 45 минути, зрителите наблюдаваха равностоен двубой между французина Аксел Мишон (№2 в схемата) и Виктор Анагнастопол (№4), завършил при резултат 7:6 (4), 7:5 в полза на Мишон. В първия сет мачът вървеше гейм за гейм при споделено надмощие. В тайбрек сета Мишон успя да вземе преднина 5:3 точки и да затвори сета със 7:4. Вторият сет също започна оспорвано и Мишон поведе с 5:1 гейма с два пробива в сервиса на противника. При този резултат настъпи най-интересната част в мача, когато Анагнастопол успя със своя силен сервис и точен форхенд да постигне два пробива и да докара мача до 5:5. Все пак Мишон показа повече опит и рутина в последните геймове и успя да спечели със 7:5 частта, с което триумфира в мача и се класира за втори пореден финал в Zagorka Tennis Cup.

Във втория мач австриецът Микаел Линцер направи невероятен обрат и след 2 часа и 50 минути изтощителна игра успя да спечели двубоя. В началото нищо не предвещаваше, че поставеният под №3 в схемата Линцер може да отиде на финал. Първият сет завърши категорично в полза на Гаврон при резултат 6:1. Вторият сет се оказа ключов за развитието на двубоя. При резултат 5:4 и два мачбола за Гаврон, той допусна пробив, а Линцер взе своя сервис и обърна резултата до 6:5. Гаврон изравни за 6:6, но в тай-брека нямаше сили да се противопостави и австриецът спечели сета със 7:6 (0). В почивката между втория и третия сет се наложи лекарска намеса за Гаврон и в резултат на топлото време той отпадна физически. Това изигра роля и в последния сет полякът не можа да окаже сериозна съпротива на Линцер, който спечели с 6:1.

Утре е финалът между Мишон и Линцер от 11.00 часа. В награждаването на победителите ще се включи зам.кметът на Пловдив г-н Георги Титюков, както и представители на „Загорка” АД.

Турнирът Zagorka Tennis Cup в Пловдив е втори от веригата фючърси с награден фонд 10 000 долара. Победителят в него получава $ 1300 и 18 ATP точки, завършилият на второ място - $ 900 и 10 ATP точки, а класиралият се на трето място – $ 480 и 6 ATP точки. Останалият награден фонд се разпределя между другите призови класирания.