3. Сръбски техно-манияк изхвърли Мъри от турнира в Дубай

Сръбски техно-манияк изхвърли Мъри от турнира в Дубай

Сръбският тенисист Янко Типсаревич поднесе голямата изненада на тенис турнира в Дубай, след като успя да отстрани световния номер 3 Анди Мъри на осминафинал със 7-6(3), 4-6, 6-4

Сръбският тенисист Янко Типсаревич поднесе голямата изненада на тенис турнира в Дубай, след като успя да отстрани световния номер 3 Анди Мъри на осминафинал със 7-6(3), 4-6, 6-4. Известният с любовта си към техно музиката сърбин надигра именития си съперник в по-голямата част от срещата и съвсем заслужено се класира на четвъртфинал. Мъри пък изигра един от най-слабите си мачове от началото на годината и в играта му нямаше и помен от това, което показа на Откритото първенство на Австралия, където стигна чак до финала.

Първият сет започна равностойно, а първият пробив в него дойде при резултат 2-2. Тогава Типсаревич успя да пробие сервиса на своя съперник, след което взе подаването си и поведе с 4-2. При резултат 5-3 обаче Мъри успя да върне пробива и доведе нещата до 5-5, а в последствие се стигна и до тайбрек. Там сърбинът бе почти феноменален и даде само 3 точки на Мъри.

Шотландецът започна с пробив втория сет, след което взе подаването си и поведе с 2-0. Преднината му се запази до края на сета, който той успя да спечели с 6-4 и с това да изравни общия резултат в мача.

Типсаревич обаче започна много силно третия и решителен сет и при резултат 2-1 в своя полза успя да пробие Мъри, след което да спечели подаването си и да дръпне с 4-1. Стигна се до резултат 5-3 в полза на сърбина, който сервираше за спечелване на мача.

Типсаревич стигна до мачбол, но не успя да се възползва от него и допусна връщане на пробива. Мъри сервираше да изравни резултата, но допусна груби грешки и даде нов мачбол на своя съперник, който този път не сгреши и затвори мача.

Така на четвъртфиналите Типсаревич ще мери сили с руснака Михаил Южни.