3. Стартира новата лятна верига от турнири M-Tel VIP Tennis Cup

Стартира новата лятна верига от турнири M-Tel VIP Tennis Cup

Националният селекционер Любослав Пенев и треньорът на баскетболния Левски Тити Папазов са сред поканените за участие

12 май 2012 година е стартовата дата на M-Tel VIP Tennis Cup -  любителска тенис верига от турнири за клиенти и приятели на Мобилтел. Това стана ясно по време на специална пресконференция днес по повод обявяването на новия летен проект на телекома.

M-Tel VIP Tennis Cup ще се проведе в периода май-септември 2012 година. Веригата включва осем турнира за двойки, занимаващи се непрофесионално със спорта в големите тенис центрове в страната.

Според регламента победа в групите ще носи по 1 точка. 2 са точките при победа на четвъртфинал, а за полуфинал те ще бъдат 4. Победата по време на финалния мач ще донесе на състезателите 6 точки.

Системата ще позволи на всеки участник в двойката да натрупва индивидуално спечелените точки от всяко свое участие в турнирите. Така, двойката, спечелила най-много точки в турнирите, ще застане начело в крайното класиране.

Наградите за победителите във всеки турнир, ще бъдат осигурени от HTC и М-Тел.

Първият турнир от серията ще се проведе на 12 май 2012 година в столицата на ТК „Левски-София”.

С M-Tel VIP Tennis Cup компанията цели да популяризира любителския тенис в България и да подари на своите партньори приятно спортно преживяване през лятото.