3. Страхотен Надал обърна Налбандян в Маями

Страхотен Надал обърна Налбандян в Маями

Матадора от Майорка би аржентинеца с 6-7(7), 6-2, 6-2 и ще играе осминафинал

Световният номер 4 Рафаел Надал се класира на осминафиналите на тенис турнира от веригата „Мастърс” в Маями, след като надделя с 6-7(7), 6-2, 6-2 над Давид Налбандян. Аржентинецът показа отлична игра и огромен дух през първия сет, и успя да поведе на Рафа, но силите на Налбандян се изчерпаха към средата на втората част и за Матадора от Майорка не бе проблем да довърши набързо своя съперник. Надал отново бе впечатляващ с играта си от основната линия и напомни за най-добрите си дни.

Налбандян сервира първи в мача и успя да вземе подаването си, но след това Надал взе три поредни гейма и поведе с 3-1. Аржентинецът обаче успя да върне пробива и на свой ред взе три гейма за 4-3. До нов пробив през първия сет не се стигна и двамата докараха нещата до тайбрек.

Там Рафа тръгна с мини пробив и поведе с 2:1, но Налбандян отговори подобаващо и набързо го върна. При 4:4 отново Надал взе мини пробив и отново аржентинецът го върна за 5:5. При 6:5 Налбандян пропусна сетпойнт, а при 7:6 отново не успя да затвори сета. Все пак при третата си възможност той взе сетпойнта и поведе в резултата.

Двамата тръгнаха равностойно през втората част, а при резултат 2-2 Налбандян пропусна с лека ръка две възможности за пробив и мигновено бе наказан. Надал взе подаването си за 3-2 и след това с лекота спечели следващите 3 гейма, с което затвори сета за 6-2 и изравни резултата в мача.

В третия сет отново Надал имаше предимство над своя съперник и при резултат 2-1 в своя полза, испанецът успя да стигне до нов пробив, който впоследствие бе затвърден и Рафа дръпна с 4-1. Бившият номер 1 в света докара резултата до 5-2 в своя полза и при сервис на Налбандян успя да стигне до три мачпойнта. Още при първата си възможност Надал не сгреши и затвори и третия сет с 6-2, с което спечели и мача.

Така Надал се класира за осминафиналите на турнира в Маями. Там той ще чака победителя от срещата между Иво Карлович и Давид Ферер.