3. Супер Гришо изравни резултата с Монако

Супер Гришо изравни резултата с Монако

Първата ни ракета се наложи с 6-4, 7-5, 6-3 над Тома Оже

Първата ракета на България Григор Димитров успя да изравни резултата в двубоя с Монако за Купа Дейвис, след като спечели убедително с 6-4, 7-5, 6-3 срещу Тома Оже във втория сблъсък между двата отбора.

Гришо определено бе по-добрият играч на корта и успя първи да стигне до пробив в 10-ия гейм на първия сет при 5-4 в своя полза, след което затвори и сета.

Втората част бе далеч по-равностойна и интересна. Оже пръв проби при 2-2 и при 5-4 сервираше за сета, но силната игра на Димитров доведе до връщане на пробива за 5-5, след което Гришо спечели следващите два гейма и с това взе и втория сет.

В третата част на корта имаше само един тенисист – Григор Димитров. Българинът тотално попиля 418-ия в света Оже и набързо поведе с 3-0, а в крайна сметка спечели лесно с 6-3 и така затвърди победата си в мача.

По-рано днес Тодор Енев загуби драматично в пет сета от Балере и позволи на Монако да поведе с 1:0, но Григор Димитров успя да възстанови равенството. Утре четиримата отново ще се изправят по между си, но този път в мач на двойки.