3. Светлана Кузнецова пречупи Серина Уилямс в маратонски четвъртфинал с много нерви на „Ролан Гарос”

Рускинята Светлана Кузнецова заслужи класиране на полуфиналите на „Ролан Гарос” след измъчена победа със 7-6 (4) 5-7 7-5 над Серина Уилямс.

Кузнецова имаше предимство в резултата почти през целия мач, но волята за победа на американката и липсата на здрава психика на рускинята, доведоха до 2:47 часа игра. Кузнецова водеше с 3-0 и 5-3 в първия сет, но не можа да вземе решаващото си подаване, което върна Уилямс в играта. В крайна сметка се стигна до тайбрека, в който Светлана нанасяше по-мощни удари и успя да го спечели.

Във втория сет Кузнецова отново взе ранна преднина от 3-0, а при 4-2 липсата на късмет й попречи да си осигури още по-комфортен аванс. При 40:40 левият глезен на Кузнецова се огъна много неприятно, но по-радостният момент за нея бе, че не се стигна до тежка контузия. Рускинята дълго чисти тялото си от полепналия клей, а неприятната случка помогна на Уилямс да направи пробив. Въпреки това Кузнецова отговори с моментален ри-брейк и при 5-4 сервираше за мача. Чернокожата Уилямс обаче не смяташе да се предава и не само, че се върна в мача, но и взе оставащите два гейма, за да изравни резултата в сетовете.

В третия сет Уилямс бе тази, която взе ранен пробив. Тя обаче не можа да го задържи и в средата на сета Кузнецова отново изглеждаше като човек, който ще се бори докрай за победата. При 5-4 Светлана имаше две възможности за пробив, но не успя да ги реализира. При 6-5 в нейна полза Серина сгреши няколко пъти, което доведе до още два мачбола за блондинката. Удар от бекхенд на Серина излетя далече в аут и Кузнецова повтори постижението си от преди година в Париж. Неин съперник за място на финала ще бъде Саманта Стосър.