3. Световният №1 по скуош и шампионът на планетата отпаднаха

Световният №1 по скуош и шампионът на планетата отпаднаха

Драматични четвъртфинални срещи имаше на турнира по скуош с най-голям награден фонд в историята в Ал-Хобар (Саудитска Арабия, 250 000 долара).

Драматични четвъртфинални срещи имаше на турнира по скуош с най-голям награден фонд в историята в Ал-Хобар (Саудитска Арабия, 250 000 долара). Вторият в световната ранглиста Карим Дарвиш (на снимката) победи лидера и шампион тук от 2007 г. Амр Шабана в египетското дерби с 6:11, 11:9, 11:5, 11:6 за 50 минути игра, информира racketi.com.

Така Дарвиш ще измести от върха Шабана, който е начело на класацията от април 2006 година. „За мен това е сбъдната мечта. Преди мача с Карим гледах ранглистата и разбрах, че ако се класирам за полуфиналите, а той не успее, ще стъпя за първи път на върха. Знаех, че трябва да атакувам всяко топче, защото не можеш да победиш Шабана с дефанзивна игра“, заяви 27-годишният състезател от Кайро след успеха.

Другата голяма изненада на турнира от Платинените серии беше отпадането на световния шампион Рами Ашур. Англичанинът Ник Матю, който отсъства от клетката повече от година заради операция в рамото, победи египтянина с 11:9, 9:11, 11:3, 11:6. „Това бе най-добрата ми победа след завръщането. Изключително съм доволен. Бях пределно концентриран през целия мач, защото знам, че един лош удар или отпускане и той ще направи уинър“, каза 28-годишният йоркширец.

На полуфиналите се срещат Дарвиш – Матю и Грегори Готие (Франция) – Дейвид Палмър (Австралия).
Германка спечели най-дългия мач при жените от над десетилетие

Зигемунд надви тайландка след битка, продължила повече от 4 часа

Вики Томова бие на двойки

Нестеров започна с победа в Румъния

Трябваше ли Камелия да пее за Джокович в „Арена 8888“? (ВИДЕО)

Еднолично ли DJ Мартен реши да не пуска "Луда по тебе" дори по уредбата?

Джокович: За мен е чест да бъда тук, всичко е чудесно заради вас(ВИДЕО)

"Щастлив съм да съм в София пред вас", заяви Ноле

Гришо: Винаги се вълнувам, когато играя пред вас

Българинът благодари на публиката в София

Кузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Румъния

Българинът отстъпи с 6:2, 6:7(4), 5:7 пред намиращия се зад него в ранглистата Мигел Дамас

Гришо победи Джокович след 2-часово шоу с усмивки и красив тенис в София (ВИДЕО)