3. Сьодерлинг детронира Родик в Бризбейн

Сьодерлинг детронира Родик в Бризбейн

Водачът в схемата на състезанието надигра с 6:3, 7:5 на финала бившия номер 1 в света

Световният номер 5 Робин Сьодерлинг (Швеция) спечели титлата на турнира в Бризбейн. Водачът в схемата на състезанието надигра с 6:3, 7:5 на финала бившия номер 1 в света и поставен под номер 2 Анди Родик (САЩ).

Сьодерлинг се представи впечатляващо като не даде нито една точка за пробив на противника си и реализира 16 аса. Родик записа 12 аса, но бе много по-неубедителен в сервис-геймовете си, като позволи на своя съперник си стигне до цели 10 брейкпойнта, от които Сьодерлинг реализира 2.

Това бе шестият мач между двамата, като Сьодерлинг вече има 4 победи срещу 28-годишния американец.

Титлата в Бризбейн е седма в кариерата на Сьодерлинг, като той има и 10 загубени финала. Миналогодишният шампион Родик пък остава с 29 титли, като вече има 20 загубени финала.

По пътя към трофея 26-годишният Робин Сьодерлинг не загуби нито сет. Триумфът в Бризбейн ще позволи на снажния швед да изравни рекордното си класиране в световната ранглиста - четвърто място.