3. Сьодерлинг на финал в Ротердам

Сьодерлинг на финал в Ротердам

Шведът надви Николай Давиденко със 7-6, 6-4 в първия полуфинал на турнира

Световният номер 8 в мъжкия тенис Робин Сьодерлинг се класира на финал на турнира АМВ Амво в Ротердам, Холандия, след като надигра на полуфинала руснака Николай Давиденко със 7-6, 6-4 в един много равностоен двубой, който продължи час и 43 минути. Това първи финал за шведа през този сезон.

Първият сет започна много равностойно и двамата взимаха своите подавания без проблем до 2-2. Тогава Сьодерлинг поведе с 3-2, след което осъществи пробив на 0, затвърди го със следващото си подаване и набързо поведе с 5-2. Давиденко обаче показа завиден дух и впоследствие взе три последователни гейма, връщайки пробива за 5-5. Впоследствие резултатът стана 6-6 и първият сет трябваше да се реши от тайбрек. Там шведът поведе с два мини пробива и в крайна сметка спечели със 7-3.

През втория сет двамата продължиха да сервират уверено и вземаха своите подавания без проблем до резултат 4-4. Тогава Сьодерлинг успя да пробие сервиса на руснака на 30 и поведе с 5-4, след което сервира за спечелването на мача. Шведът не сгреши още при първия си мачбол и спечели гейма на 30, с което спечели и победата, която го праща на финал.

Там Сьодерлинг ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал, който противопоставя един срещу друг Новак Джокович от Сърбия и Михаил Южни от Русия.