3. Тенисистът от Сливен Стефан Трифонов спечели международен турнир, ще играе на европейско първенство

Стефан Трифонов постигна двойна победа на международния турнир по тенис в Свиленград. Представителят на Тенис Академия “Спорт палас” (Сливен) спечели надпреварата както на сингъл, така и на двойки при юношите до 16 години.

Стефан Трифонов постигна двойна победа на международния турнир по тенис в Свиленград. Представителят на Тенис Академия “Спорт палас” (Сливен) спечели надпреварата както на сингъл, така и на двойки при юношите до 16 години, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

За да достигне до финала, Трифонов последователно победи представители на Румъния и на Македония, а на полуфинала в много оспорван мач надделя над руски тенисист в две части със 7:6; 7:6. В заключителната среща за първото място, сливналията надигра Николай Кодинов от Пловдив  с 6:4; 6:4.

В игрите на двойки Стефан Трифонов, заедно с Пламен Митев от София спечелиха турнира побеждавайки  на финала карето на Македония и Русия.

Веднага след турнира в Свиленград, Трифонов започна участие и на международна проява в Хасково, а след това заминава за столицата отново за престижен турнир при 16-годишните тенисисти. При успех в надпреварите представителят на Тенис Академия “Спорт палас” ще бъде включен в състава на България за участие в предстоящото от 29 юли в Италия отборно европейско първенство.