3. Тихомир Грозданов и Серафим Грозев се класираха за осминафинал в Zagorka Tennis Cup в София

Трима българи продължават напред в турнира

Тихомир Грозданов и Серафим  Грозев се класираха за осминафинал в  Zagorka Tennis Cup в София

Вторият състезателен ден от основната схема  на фючърс турнира Zagorka Tennis Cup с награден фонд $10 000 в София предложи голям брой мачове с българско участие. Тихомир Грозданов се наложи с 6:1, 6:4 над Андреас Нейков, а Серафим Грозев победи Стефан Мицов (Македония) с 6:0, 3:6, 6:0. Така, заедно с класиралия се вчера Георги Йорданов,  общо трима наши състезатели продължават напред в надпреварата и намират място сред 16-ината най-добри в турнира. Другите наши участници в днешния ден - Тодор Енев, Валентин Димов и Димитър Кузманов, отпаднаха от състезанието.

Тихомир Грозданов нямаше затруднения в първия сет срещу българина Андреас Нейков, постигайки три пробива за 6:1. Във втория сет играта бе равностойна и въпреки че Грозданов поведе с 2:0, Нейков направи пробив и изравни резултата. До 4:4 мачът вървеше гейм за гейм, след което Тото взе своето подаване и с пробив в последния гейм спечели мача.

Серафим Грозев победи Стефан Мицов в трисетов двубой. Българинът взе категорично първия и третия сет с по 6:0, като единствено във втория сет допусна колебание. След лекарска намеса за Грозев нашият състезател загуби частта с 3:6, но в крайна сметка той доминира и спечели мача с 2:1 сета.

В един от най-интересните мачове през деня Димитър Кузманов бе близо до победата над водача в оновната схема Микаел Линцер, но не му достигна малко, за да елиминира австриеца. В първия сет всеки един от двамата тенисисти проби на два пъти сервиса на противника. При резултат 5:3 за финалиста от Пловдив Линцер, Мико взе три последователни гейма за 6:5, но допусна изравняване и в решителния тай-брек Линцер спечели със 7:3 точки. Вторият сет започна не по-малко оспорвано от първия. Линцер поведе набързо с 3:1 с един пробив, но Кузманов реализира страхотен обрат в сета. С три пробива и три спечелени подавания нашият не даде друг гейм на противника и взе частта с 6:3. За съжаление в решителния трети сет Линцер наложи превъзходство и затвори мача с 6:3 в своя полза.

Тодор Енев бе надигран от холандеца Бой  Вестерхоф, който взе с лекота победата след 6:2, 6:1 над българина. Валентин Димов също отпадна от турнира, след като претърпя поражение с 3:6, 4:6 от Стивън Монеке (Германия). Българинът не бе на висота и макар че двамата играчи показаха сходна игра, Монеке триумфира в края на двубоя. В другите резултати №2 в схемата Разван Сабау (Румъния) победи Антон Манегин с 6:0 и при 4:0 руснака се отказа, заради болки в рамото. Друг румънец, Роберт Коман, елиминира от надпреварата Йозеф Казнец с 6:2, 6:2. Поставеният под №7 италианец Марко Симони спечели с лекота 6:1, 6:1 срещу Владзимир Крук (Беларус).

При двойките австрийско-немския тандем М. Нойкрист-Д.Шулц изхвърли българите  Марсел Радев-Александър Велев след 6:2, 6:1. В момента се играят и останалите четвъртфинални мачове. Серафим Грозев и Александър Лазов спорят с Енрико Бурци-Пиетро Кампи, а Тото Грозданов и Ивайло Трайков излизат малко по-късно на корта срещу друг български дует – Валентин Димов и Димитър Кузманов.

Утре  започва осминафиналната фаза в  турнира при синглите и полуфиналите на двойки. В мачовете по единично Серафим Грозев ще играе с Микаел Линцер, Георги Йорданов с Петру Лунчану, а Тото Грозданов с Бой Вестерхоф. Стивън Монеке ще има за съперник Марко Симони, а Виктор Анагнастопол ще играе срещу сънародника си от Румъния Роберт Коман. Джеймс Фийвър среща Енрико Бурци, а Глеб Сакаров (Франция) излиза срещу Глеб Алексеенко (Украйна). В последния мач Едоардо Еремин ще играе срещу Разван Сабау. Мачовете започват в 10.00 часа на кортовете на ТК „Левски-София”.