3. Трудна победа за Цонга над Голубев

Трудна победа за Цонга над Голубев

Цонга започна по-убедителен начин мача. Сервисът му вървеше и той взе първата част с 6-3. Във втория обаче Голубев не се предаде и изравни резултата след 7-5. Третата част вървеше равностойно до 6-6, но нервите на Цонга бяха по-здрави в тайбрека и той поведе с 2-1 сета. Сценарият се повтори и в четвъртия сет, който спечели след 7-5 точки в тайбрека.

Трудна победа записа френският тенисист Жо-Вилфред Цонга в 1-ия кръг на турнира „Уимбълдън”. На корт 2 в „Ол Инглънд Клъб” Цонга записа успех с 3:1 сета (6-3, 5-7, 7-6(4), 7-6(5)) над представителя на Казахстан Андрей Голубев.

Следващ съперник на Цонга ще е победителят от мача между Симоне Болели и Даниел Келерер.