3. Цонга усмири Фереро и стана първият четвъртфиналист в Маями

Цонга усмири Фереро и стана първият четвъртфиналист в Маями

След 6-2, 6-2 над испанския джентълмен, Цонга очаква ново иберийско предизвикателство

Осмият в схемата на „Мастърс” турнира в Маями Жо – Вилфред Цонга стана първият четвъртфиналист, след като надигра убедително испанеца Хуан Карлос Фереро с 6-2, 6-2.

Цонга бе безапелационен във втори пореден мач и след победата на Филип Колшрайбер той сложи край на спора си с Фереро за едва 59 минути, с което отправи застрашително предупреждение към испанските национали за „Купа Дейвис” срещу, които Франция се изправя това лято.

Французинът започна мача с отлично темпо и повече рано с 4-1. След като спечели жребия с хвърляне на монета и избра да сервира първи Цонга проби Фереро за втори път в осмия гейм и взе сета с 6-2.

Във втория френската звезда поведе с 3-0, след което Фереро реагира с брейк, но така и не успя да се противопостави на опонента си в следващите три гейма. Последния гейм в мача Цонга взе на нула след брутален форхенд, неточен удар и изстрел в мрежата от страна на Фереро.

Цонга ще продължи да изучава испанските си опоненти и в следващия си мач. В него той ще се изправи срещу победителя от двубоя между Давид Ферер и Рафа Надал.