3. Вавринка перфектен срещу Монфис, среща Родик в осминафинал

Вавринка перфектен срещу Монфис, среща Родик в осминафинал

Швейцарецът взе брилянтно мача с 3-0 сета и показа защо е победил Григор Димитров

Станислас Вавринка вече е са осминафиналист в схемата при мъжете на "Аустрелиън Оупън".

Швейцарецът имаше много труден мач, който взе по перфектен начин  с 3:0 сета – 7-6(4), 6-2, 6-3. Резултатът още веднъж доказва, че той се намира в перфектна форма и Григор Димитров не трябва да бъде критикуван, че загуби от него два дни по-рано във втория кръг на надпреварата.

В първия сет се решиха много неща в този мач. Монфис имаше измислена тактика. Той постави под огромно напрежение Вавринка на неговия бекхенд. Точките се характеризираха с изключително дълги разигравания, в които французинът искаше да изпие всички сили от своя противник, карайки го просто накрая да сгреши. И стратегията работеше. Монфис поведе с 3-2 гейма след пробив. Въпреки това обаче швейцарецът, който напусна жена си, за да се отдаде докрай на тениса, намери сили да направи рибрейк. Стигна се до тайбрек, в който Монфис поведе с 3:1 точки. Станислас обаче измъкна мача, след като използва и най-лекото отпускане на своя опонент.

Така на практика излизаше, че тактиката на Монфис не е проработила. Младокът бързо се изнерви от това, макар че всъщност начинът,  по който играеше създаваше неимоверни трудности на противника и негов редовен спаринг партньор. Монфис започна да излиза на мрежата много често, а Вавринка използваше това да го разминава.

В крайна сметка симпатичният Гаел бе смазан в следващите два сета. Накрая двамата се поздравиха много приятелски, тъй като по турнирите прекарват голяма част от времето си по тренировки заедно.

На осминафиналите Вавринка ще срещне Анди Родик, който от три мача срещу него има една загуба и два пъти американецът се е отказал.

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро