3. Вавринка с първа титла от четири години след триумф в Мароко

Вавринка с първа титла от четири години след триумф в Мароко

Швейцарецът надигра категорично "черната си овца" Виктор Ханеску на финала

Станислас Вавринка спечели турнира „Гран при Хасан II” в мароканския град Казабланка, след като надигра с 6-2, 6-3 румънеца Виктор Ханеску. Състезанието се използва от доста тенисисти за подготовка преди началото на клей сезона.

Това бе втора титла от АТП сериите за швейцареца след цели четири години пауза. Ханеску пък направи неуспешен опит в третия финал в кариерата си.

Мачът пред темпераментната мароканска публика в комплекса „Ал Алам” бе доста интересен въпреки на пръв поглед категоричната победа. Тя обаче дойде доста трудно. След като спечели с агресивна игра първия сет, Вавринка не промени тактиката си и във втория. С нови два пробива той стигна до обезкуражаващото за своя противник 5-1 и сервис за мача. Тогава обаче дойде и интересната част.

Румънецът сякаш на игра върна единия от пробивите, след което си взе подаването и подложи на силен психически натиск поставения под номер 1 схемата и 23-и в света Вавринка, който често прави фатални грешки с лоши последствия а него именно в такива ситуации. Ханеску спечели две възможности за брейкпойнт при 3-5. При резултат 15:40 наскоро станалият татко швейцарец спаси трудно пробива, като при втората точка бе погален от съдбата, след като ударът му кацна на линията и тотално матира намиращия се до нея Ханеску, който нямаше с какво да отговори на хлъзналата се топка. С два прекрасни сервиса след това Вавринка спечели и целия мач и предотврати изравняването, което можеше да доведе и до пълен обрат в мача.

Интересното е, че до този момент триумфиралият с титлата имаше две загуби и нито една победа над съперника си във финала.

За победата си ракета номер 2 на Швейцария ще вземе 72 150 евро и 250 точки за ранглистата.