3. Винъс прегази Радванска и вече е на полуфинал

Винъс прегази Радванска и вече е на полуфинал

Петкратната победителка на Уимбълдън Винъс Уилямс си осигури участие на полуфиналите в тазгодишната надпревара, след като буквално прегази представителката на Полша Агнешка Радванска в два сета (6-1 6-2) за 70 минути игра. Мощните сервиси на американката не оставиха никакъв шанс на полякинята и тя за пореден път този сезон напуска турнир на фаза четвъртфинал.

В първия сет Винъс помете Радванска и го спечели с 6-1 след само 27 минути игра. Американката поведе набързо с 5-0, докато полякинята още не беше навлязла в срещата. Силите на Агнешка в първата част стигнаха само до спечелване на почетен гейм и за нея остана надеждата, че може да обърне развоя на мача в следващия сет.

Той започна отлично за Радванска, която сервираше първа и успя да вземе подаването си. След това полякинята проби първото подаване на Уилямс за втория сет и изглеждаше, че интригата в двубоя се завръща. Американката обаче не бе на същото мнение и след почивката между геймовете отново заработи като добре смазана машина, като не остави Радванска да вземе нито гейм повече.

На полуфиналите поставената под номер 3 ще срещне победителката от мача между световната номер 1 в момента Динара Сафина и германската изненада, която отстрани Кузнецова и Вожниячки, Сабине Лизицки.