3. Винъс ще играе първия си финал в Мадрид

Винъс ще играе първия си финал в Мадрид

Американката преследва 44-ата титла в кариерата си

Винъс Уилямс спечели девет поредни гейма в полуфиналния си двубой с Шахар Пеер и се класира за първия финал в кариерата си на тенис турнира в Мадрид. Израелската опонентка не представляваше никакво затруднение за Уилямс в мача завършил с 6-3, 6-0.

Уилямс ще играе на четвъртия си финал от шест турнира за сезона и добрата форма ще й позволи да се изкачи на второто място в ранглистата на WTA в понеделник след сестра си Серина. Освен това тя ще се стреми да спечели 44-ата титла в кариерата си и общо 10-а на червената настилка. На финала в испанската столица Винъс ще играе с победителката от другия полуфинал между Араван Резаи и Люси Шафаржова.

Винъс се съвзе светкавично бързо, след като бе пробита от 22-ата в света в началото на мача. Американката бе безпощадна и записа 12-ата си победа в рамките на клей сезона срещу една единствена загуба за малко повече от час.