3. Водачките в "Алианц къп" с титлата на двойки

Водачките в "Алианц къп" с титлата на двойки

Нина Братчикова (Русия) и Дария Юрак (Хърватия) спечелиха титлата, надделявайки над Йоана Олару и Александра Каданцу

Водачките в схемата на турнира на двойки в "Алианц къп" Нина Братчикова (Русия) и Дария Юрак (Хърватия) спечелиха титлата.

На финала те победиха румънките Йоана Ралука Олару и Александра Каданцу с 6:4. 7:5.

Първи до пробив стигнаха Братчикова и Юрак при 4:3 гейма. В десетия първите в схемата сервираха за спечелване на първия сет.

След грешка на Олару те взеха частта с 6:4.

Руско-хърватският дует започна с брейк и втория сет след двойна грешка – пак на Олару. Резултатът набъбна на 3:0 след втори брейк на Братчикова и Юрак, но румънките веднага върнаха единия. Стигна се до 5:5 като преди това воачките изпуснаха лековато два мачбола.

В 12-ия гейм се стигна о 40:40 и този път славянките успяха да спечелят финала.

Победителките взеха и по 2786 долара от наградния фонд на турнира.

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин