3. Возняцки, Дементиева и Янкович на четвъртфиналите в Индиън Уелс

Возняцки, Дементиева и Янкович на четвъртфиналите в Индиън Уелс

Клейбанова продължава напред след тежък мач срещу Наваро, Саманта Стосър изхвърли миналогодишната шампионка

Поставената под номер 2 в основната схема Каролине Возняцки от Дания, четвъртата Елена Дементиева и номер шест в турнира Йелена Янкович от Сърбия записаха победи в четвъртия кръг на представителния тенис турнир в Индиън Уелс (САЩ). Трите претендентки за титлата продължават борбата си на четвъртфиналите в турнира с награден фонд 4,5 милиона долара.

Возняцки, която остана подгласничка в миналогодишното издание на „Ю Ес Оупън”,  успя да се съвземе след слабата си игра във втория сет срещу Надежда Петрова и надигра рускинята за крайното 6-3, 3-6, 6-0.

Дементиева, която завърши на второ място в изданието на Индиън Уелс от 2006 г. се разправи с 19-ата в основната схема французойка Араван Реази. Рускинята не спести усилия и победи опонентката си в два сета с 6-3, 6-3 в мача, игран на корта „Тенис Гардън”.
Олимпийската шампионка от Пекин Дементиева ще се изправи срещу петата в схемата Агнешка Радванска, която се справи с лекота срещу Марион Бартоли от Франция с 6-3, 6-2.

Бившата номер 1 Йелена Янкович затвори мача си срещу Шахар Пеер от Израел за едва 57 минути (6-2, 6-2).

Миналогодишната шампионка от Индиън Уелс Вера Звонарьова няма да може да защитава титлата си, след като отстъпи на австралийката Саманта Стосър след 2-6, 5-7 за час и 21 минути в седмия ден на турнира.

Алиса Клейбанова, която във втория кръг елиминира Цветана Пиронкова, продължава участието си след крайно тежка победа срещу Карла Суарес Наваро. Испанката, която отстрани първата в схемата Светлана Кузнецова, се опълчи на мощната рускиня и битката между двете тенисистки продължи 2:36 часа. Наваро водеше със сет и брейк във втората част, но допусна да бъде обърната от Клейбанова, която спечели мача с 2-6, 7-6 (7-2), 6-4.

Победителката в Индиън Уелс ще прибере 700 хиляди долара от наградния фонд.