3. Втора победа за България на "Хопман Къп" - Гришо бие на сингъл (видео)

Втора победа за България на "Хопман Къп" - Гришо бие на сингъл (видео)

В момента се играе решаващият двубой на двойки срещу Дания, засега победите са една на една

Достойното представяне на българския тенис на турнира "Хопман Къп" в Австралия продължава. След като Цветана Пиронкова загуби трудно от световната номер едно Каролин Вожняцки дойде ред и за мача на Григор Димитров. Гришо успя да надделее с 2:0 сета над световния номер 99 Фредерик Нилсен. Успехът се явява исторически - първи за страната ни на сингъл в тази надпревара.

Сблъсъкът с Нилсен започна тежко за Григор и както той се изяви след мача "взимаше точките си трудно". При второто си подаване той трябваше да спасява брейк пойнт, но успя да се измъкне от ситуацията и да вземе сервирането си. Впоследствия Гришо показа по-концентрирана игра и намали грешките си, стигайки до 4-3 в своя полза. При този резултат той имаше четири възможности да пробие съперника си, но за жалост на солидната българска агитка в Пърт, не успя.

Нилсен засили играта си с агресивни удари почти проби Димитров при 4-4. Все пак българинът се справи и тук, а малко по-късно се стигна до тайбрек, спечелен от нашето момче с 7-5. Той извоюва първия сет след час игра и оставаше да затвори мача в следващата част.

Григор успя да пробие датския си опонент още в първото му подаване през втората част и с много агресивна и същевременно прецизна игра стигна до резултат 3-0. Предимството на нашия тенисист сякаш се оказа твърде висока психилогическа бариера за Нилсен и след леко колебание в статуквото Димитров затвори мача с 6-2 във втория сет. В момента се играе срещата България - Дания на двойки - мач, който се явява ключов, тъй като победите за момента са 1:1.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист