3. Вторият турнир от Zagorka Tennis Cup 2011 стартира в ТК „Локомотив“ в Пловдив

Вторият турнир от Zagorka Tennis Cup 2011 стартира в ТК „Локомотив“ в Пловдив

Надпреварата започва с тридневни квалификации за основна схема

Днес  стартира вторият турнир от веригата фючърси за мъже Zagorka Tennis Cup 2011 в ТК „Локомотив” в Пловдив. В продължение на три дни (7 - 9 май) 58 участници ще се борят за осемте места за класиране в основната схема на фючърса. През първия ден от квалификациите играят 21 български тенисисти, които ще премерят сили със съперници от Холандия, Италия, Германия, Австрия, Македония, Румъния, Русия, САЩ, Гърция и др. След първите мачове, изиграни до момента, победи постигнаха българите Александър Велев и Недялко Краев, които надделяха съответно над Марко Радловачки от Швеция (6:4, 6:2) и Александрос Канарис от Гърция (6:2, 6:2). Други двама българи – Николай Драганов и Адриян Стоименов, загубиха своите мачове срещу румънците Влад Поп и Себастиан Падуре.

Голям брой български състезатели участват в първия квалификационен кръг на турнира. В днешния първи ден предстоят няколко „български” сблъсъка, като с интерес се очакват двубоите малко по-късно на състезателите от ТК „Локомотив”, Ибрахим Кармаджа и Никола Телкеджиев.

Осмина финалисти от квалификационната фаза ще добият право за участие в основния етап на фючърса, който започва в понеделник с мачове по двойки. Във вторник започва основната схема по единично, в която сили ще премерят някои от най-изявените български тенисисти (Тихомир Грозданов, Тодор Енев, Валентин Димов) и състезатели от различни държави – Марчин Гаврон от Полша, Адриан Кручат от Румъния, Аксел Мишон от Франция, Микаел Линцер от Австрия и др. Форматът на състезанието предвижда 32 състезатели за основна схема по единично (20 състезатели с най-предно класиране в ранглистата на ATP, 8 финалисти от квалификациите и 4 състезатели с „уайлд кард”) и 16 двойки основна схема.

В петък предстои финала на турнира за двойки, а в неделя - на сингълс. В награждаването на призьорите ще се включат представители на Загорка и община «Пловдив».

Мачовете  от квалификациите са с начален час 10.00 часа. Мачовете от основна схема през седмицата започват в 10.00 часа, а в събота и неделя – в 11.00 ч. Двубоите се играят на пряка елиминация в 2/3 тайбрек сета. Турнирът е с награден фонд $10 000 съгласно разпоредбите на международната тенис федерация. Победителят получава $ 1300 и 17 ATP точки, завършилият на второ място - $ 900 и 9 ATP точки, а класиралият се на трето място – $ 480 и 5 ATP точки. Останалият награден фонд се разпределя между другите призови класирания.

Турнирът  в Пловдив съвпада със заключителната фаза на първия фючърс от веригата във  Варна. Поляците Марчин Гаврон-Гжегож Панфил спечелиха финала при  двойките вчера, а днес са полуфиналите при сингълс, сред които с голям интерес се очаква двубоя на българина Тихомир Грозданов срещу сърбина Милян Зекич. Утре е самият финал в морската ни столица.

Белгиец на пътя на Григор Димитров на старта в Шанхай

Българинът почива в първи кръг, поставен е под №9

Елизара Янева отпадна от турнира по тенис в Търнава

17-годишната българка допусна обрат

Григор Димитров остава десети в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отново е на десето място в световната ранглиста. Гришо има 3840 точки и е на 125 от деветия Каспер Рууд, като същевременно води с 220 точки пред номер 11 Алекс де Минор.

Теодора Найденова спечели турнир в Несебър

Теодора Найденова (ТК "Несебър 2015", Несебър) спечели титлата на сингъл при девойките на Държавен турнир до 18 години в Несебър, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро