3. Янкович отстрани и другата Уилямс, ще играе финал в Рим

Янкович отстрани и другата Уилямс, ще играе финал в Рим

Йелена надви Серина с 4-6, 6-3, 7-6(5)

Първата ракета на Сърбия Йелена Янкович стигна финала на силния „Мастърс” турнир в Рим, който се провежда на клей кортове. След като на четвъртфинала попиля Винъс Уилямс с 6-0, 6-1, днес Йелена надви и нейната сестра Серина, но далеч по трудно – в три сета с 4-6, 6-3, 7-6(5) за малко повече от 3 часа игра.

Сръбкинята тръгна трудно и загуби първия сет с един пробив в своето подаване, но успя да се възползва от многото непредизвикани грешки на Уилямс и надви с 6-3. В третия и решителен сет двете тенисистки взимаха убедително своите подавания до резултат 4-4, след което си размениха по един пробив и в крайна сметка докараха сета до тайбрек, където Янкович успя да спечели на 5.

Така на финала Йелена, която е двукратен шампион в Рим, ще играе на финала с победителката от мача Ана Иванович – Мария Хосе Мартинес Санчес.