3. Янкович стигна до финала в Рим и не видя титлата

Янкович стигна до финала в Рим и не видя титлата

Мартина Санчес стигна до най-големия успех в кариерата си след 2:0 сета над Йелена

Палачката на сестрите Уилямс, сръбската номер 1 в женския тенис, Йелена Янкович изненадващо загуби силния турнир в Рим, след като на финала отстъпи с 0:2 сета (6-7(5), 5-7) на представителката на Испания Мария Хосе Мартина Санчес, за която това бе и най-големия успех в кариерата и до момента. Така Йелена захвърли на вятъра големите усилия, които положи, за да отстрани Винъс и Серина Уилямс, съответно от четвъртфинал и на полуфинал.

Двубоят започна равностойно и двете без проблеми взеха първите си подавания. В играта на Йелена обаче личеше, че има лека доза умора от сблъсъците със сестрите Уилямс и тя допусна пробив още във втория си сервис гейм, а испанката затвърди брейка, правейки резултата 4-1 гейма в своя полза. И когато всички на централния корт в Рим си мислеха, че Мартина Санчес ще спечели първия сет убедително, при 5-3 гейма в своя полза, испанката допусна да загуби концентрация, с което и преднината си в сета. Така двете докараха нещата до тайбрек, в който нервите на Мартина се оказаха по-здрави и тя го спечели със 7-5 точки.

Втората част започна ужасяващо за Янкович, която допусна пробив още в първото си подаване и Санчес бързо докара нещата до 3-2 гейма в своя полза. Точно тогава обаче, Йелена се съвзе и съумя да изравни статуквото, но още в следващия си сервис гейм допусна нов пробив, който бе моментално затвърден от Мариа Хосе за 5-3 гейма. Сръбкинята взе следващото си подаване без особени проблеми, след което хвърли всички сили, за да остане в мача и съумя да го направи, пробивайки сервиса на Мартина Санчес. Последва нова загуба на концентрация от страна на Йелена, която отново бе пробита и при втория случай, когато сервираше за титлата, испанката вече бе безпощадна, затваряйки сета на 5 гейма.