3. Япония – Хърватска 1-1 победи след първите мачове на сингъл от Купа Дейвис

Япония – Хърватска 1-1 победи след първите мачове на сингъл от Купа Дейвис

Го Соеда обърна Додиг от 0-2 сета, Карлович не даде шанс на Нишикори

В първия ден от тазгодишното издание на „Купа Дейвис”, в първия двубой от Световната група, отборите на Япония и Хърватска размениха по една победа на сингъл и оставиха развръзката в сблъсъка за уикенда.

Първата среща за деня противопостави Го Соеда за домакините и Иван Додиг за гостуващия състав. Японецът драматично се наложи с 3:2 сета (6-7, 3-6, 6-4, 6-3, 7-5), след като изоставаше с 0-2, а срещата продължи 4 часа и 5 минути.

Във втория двубой за деня четвъртфиналистът от "Australian Open" Кей Нишикори нямаше шанс да се пребори с 208-сантиметровия Иво Карлович и отстъпи с 0:3 сета (4-6, 4-6, 3-6). За цялата среща японският тенисист не получи нито една точка за пробив в подаването на съперника, а от своя страна Карлович наниза 18 аса.

В съботния ден ще се изиграе двубоят на двойки, като по предварителни заявки на корта ще излязат Тацума Ито и Ючи Сугита за японците и Иво Карлович и Ловро Зовко за хърватите. В неделя пък ще се проведат и останалите две срещи на сингъл.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист