3. Йелена Янкович нанесе най-тежката загуба на Винъс Уилямс

Йелена Янкович нанесе най-тежката загуба на Винъс Уилямс

Сръбкинята прегази по-голямата Уилямс с 6-0, 6-1 в Рим

Американската тенисистка Винъс Уилямс претърпя най-тежката загуба в 16-годишната си професионална кариера, след като бе отстранена от бившата номер 1 Йелена Янкович на четвъртфиналите от представителния тенис турнир за жени в Рим.

На червения клей във „Форо Италико” се очакваше победа на мощната американка, с която тя щеше да заформи полуфинален дуел срещу сестра си Серина. Това обаче не се случи и Винъс сведе глава пред демонстриращата отлична форма сръбкиня за 59 минути.

„Цунамито” Янкович мина през Уилямс с 6-0, 6-1, а американката дори не даде признак, че може да се противопостави на двукратната шампионка от Рим.

„С Винъс сме имали много тежки мачове”, заяви Янкович, която вече води с 6-5 победи срещу опонентката си.
„Винаги е страхотно да печелиш срещу една от сестрите Уилямс. Срещу тях не можеш да се отпускаш. Трябва да излезеш на корта и да дадеш най-доброто от себе си”, добави победителката, която на полуфиналите среща Серина Уилямс, която вчера взе 10-ата си поредна победа.

В другия полуфинал ще спорят приятната изненада на турнира Мария Хосе Мартинес Санчес, която по-рано изхвърли Каролине Вожняцки и Ана Иванович. Сръбкинята и бивша шампионка от „Ролан Гарос” се завърна към най-добрата си форма и победи Виктория Азаренка и Елена Дементиева.