3. Йелена Янкович спечели турнира в Синсинати след блестяща победа срещу Сафина

Йелена Янкович спечели турнира в Синсинати след блестяща победа срещу Сафина

С прекрасен тенис сръбкинята смаза Динара Сафина с 6-4, 6-2.

Йелена Янкович спечели турнира в Синсинати за жени с награден фонд 2 милиона долара. Сръбкинята показа прекрасен тенис през целия турнир и на финала завоюва още по-впечатляваща победа над световната номер 1 Динара Сафина с 6-4, 6-2.

В днешния мач бившата номер 1 показа една от най-добрите си продукции в последните месеци. Дали заради двуседмичната почивка, в която дори не хвана ракета, заради присъствието на татко й, което се случва изключтелно рядко или за генералната промяна в храненето, където кока колата и сладкото вече не присъстват, но сръбкинята игра страхотно и напълно заслужено спечели този турнир, който е част от „Ю Ес Оупън” сериите и предшества Откритото първенство на САЩ.

Динара Сафина пък загуби пореден финал на важен турнир тази година и отново наяве излезе старияt и комплекс, че в последния мач, нещо и пречи в повечето случаи да спечели титлата.

След като спечели първия сет, Янкович трябваше да издържи на кулминацията в мача във втория. Тя поведе с 3-0 и бе подложена на яростен натиск, докато резултатът не бе намален на 3-2. Тогава сръбкинята поиска тайм аут, след което успя да удържи важното си подаване и после довърши Сафина.

През цялото време Янкович бе изключително стабилна от дъното на корта и когато й се отдадеше възможност, не пропускаше да накаже Сафина.

Това е 11 титла за Йелена в кариерата и втора за тази година.