2. - ЦСКА
  3. Локомотив София е абонат на „армейците”

Локомотив София е абонат на „армейците”

За последно червените загубиха от Локомотив на 31 март 2002 г. в последния редовен кръг на първенството преди плейофната фаза.

ЦСКА  не би трябвало да  има никакъв проблем да победи Локомотив София в неделя, ако се доверим на статистиката. Червено-черните са един от най-лесните съперници на армейците в последните девет сезона на А група. ЦСКА се разправи безкомпромисно с този съперник в 8 мача поред и записа 13 победи. Останалите 5 срещи завършиха наравно.

За последно червените загубиха от Локомотив на 31 март 2002 г. в последния редовен кръг на първенството преди плейофната фаза. Мачът се игра в "Надежда", а победното попадение за червено-черните реализира бъдещият армеец Емил Гъргоров в 87-ата минута. Тогава цял мач за домакините изигра сегашният главен мениджър на ЦСКА Милен Радуканов.

От тази дата насам мъките на столичните железничари срещу червените са големи. В следващите два сезона - 2002/03 и 2003/04, ЦСКА взе четири последователни победи за първенство, и то без да допусне гол във вратата си - два пъти по 2:0, 3:0 и 1:0. Последваха още толкова червени успеха, за да дойде есенният полусезон на кампания 2006/07 г. Тогава Локо взе първата си точка при 1:1 на своя стадион. През въпросния шампионат започна период, в който се редуваха равенство с нова победа на ЦСКА. Той продължи до края на изминалото първенство.

Тогава Локомотив бе близо до дълго чакания успех над армейците. На 4 октомври 2010 г. червено-черните поведоха с 2:0 до 25-ата минута - голове на Искрен Писаров и Цветан Генков, след което се дръпнаха да пазят резултата и бяха наказани. Маркиньос намали в 73-ата минута, а в 90-ата Кристиян Добрев събори в наказателното поле Павел Виданов. Съдията Ивайло Стоянов посочи бялата точка, а Маркиньос вкара втория си гол и сложи край на надеждите на Локо, че най-накрая ще се види като победител срещу ЦСКА.

През дългия период на червена хегемония срещу този съперник най-изразителната победа за ЦСКА е 5:1 (веднъж през сезон 2004/05 и още един път през 2009/10). Интересна е и головата разлика във въпросните 18 мача - 41 на 14 за червените.

Локо София ще се опита да сложи край на черната си серия срещу армейците в неделя, подобно на Славия, който стори това миналия сезон. Белите биха с 1:0 есента, след като преди това също от пролетта на 2002 г. не знаеха какво е победа срещу ЦСКА в А група (цели 16 мача).