2. Водни спортове
  3. Три медала завоюваха гребците ни в Блед

Три медала завоюваха гребците ни в Блед

Три медала спечелиха националите ни по гребане в първия ден на международната регата в Блед, Словения. В надпреварата участват 10 нации, между които САЩ, Нова Зеландия, Австрия, Швейцария.

15 състезатели представят България в регатата.

При мъжете на скиф лека категория Неделчо Василев спечели сребърен медал. Той пресече финала за 7:24.17 мин. Победи швейцарецът Михаел Албисел - 7:22.25.

Веселин Русинов също продължава с доброто си представяне в международните регати. Българинът се пребори за сребърния медал на скиф при юношите - 7:23.10. В същата дисциплина Тери Георгиев финишира четвърти в Б-финал, следван от Стоян Чернаев. Иван Антов  и Антони Цеков завършиха съответно първи и трети в Ц-финал.

Отлично се представи Христо Данев при юношите младша възраст в дисциплината скиф. Гребецът ни се окичи със сребърното отличие.В същата дисциплина Стелиан Попов се нареди 12-и.

Четворката ни без рулеви при юношите - Богдан Зехтински, Радослав Ангелов, Тихомир Великов и Димитър Димитров завършиха шести - 6:59.17 мин. Победи екипажът на Швейцария - 6:30.45 мин.

При девойките Биляна Стоянова е шеста на скиф - 8:40.74 мин. Първа е унгарката Кристина Гимеш - 8:10.29 мин.
При мъжете двойката ни без - Данаил Димитров и Кристиан Василев завършиха на четвърто място във финал Б.
В Блед отборът ни е воден от спортно-техническият директор на БФГ - олимпийската шампионка Румяна Нейкова.

Утре са финалите от втория ден на регатата в словенския град.
3 наши лодки се класираха за полуфиналите в Брест

Три български лодки преодоляха репешажите на световното първенство по гребане за младежи и девойки в Брест, Беларус и се класираха за полуфиналите

Двойките ни лека и без рулеви ще гребат на репешажи на СП в Брест

Двойката ни скул лека категория Любомир Господинов и Васил Витанов ще участват на репешажите на световното първенство за младежи и девойки до 23 г. в Брест, Беларус.

Бончева и Русинова ще гребат на финала в Брест

Силно представяне в първия ден на световното първенство по гребане за младежи и девойки до 23 г. в Брест, Беларус направиха Кристина Бончева и Луиза-Мария Русинова

Томас Лурц взе шеста поредна световна титла

Томас Лурц стана за шести пореден път световен шампион по плуване в открити води в дисциплината на 5 километра.

Петър Стойчев 9-и в Канада

Деветкратният носител на Световната купа по плувен маратон Петър Стойчев завърши 9-ти в олимпийската дисциплина на 10 километра

Мартина Грималди спечели световното злато на 10 км в открити води

Тази вечер е стартът на 10 км при мъжете с участието на най-добрия ни плувец Петър Стойчев.