2. Волейбол
  3. Найден Найденов: Този отбор е бъдещето на българския волейбол

Найден Найденов: Този отбор е бъдещето на българския волейбол

„Благодаря на феновете за подкрепата, съжалявам, че не можахме да ги зарадваме още повече”

Селекционерът на българския волейболен отбор Найден Найденов коментира загубата от Италия в мача за бронзовите медали от Олимпиадата в Лондон.

Наставникът на „лъвовете” сподели, че неговите момчета са изпуснали победата в третата част, в която при резултат 1:1 гейма поведоха с 4:0 и 13:10, но след това допуснаха адзурите да обърнат развоя на мача.

„Тежко е след една такава загуба. Имахме своите шансове, успяхме да обърнем нещата след загубения първи гейм, но после пропуснахме шанса си. При резултат 13:10 в наша полза в третия гейм не можахме да задържим преднината и да завършим няколко контраатаки. Това бе разковничето, според мен”, каза наставникът на „лъвовете”.

„Този отбор обаче трябва да се поздрави. Това е бъдещето на българския волейбол. Всички са млади и това представяне ще послужи като един трамплин за тези момчета.

Оттук нататък всички трябва да се съобразяват с нас. Благодаря на всички фенове за подкрепата. Съжалявам, че не можахме още повече да ги зарадваме, но мисля, че момчетата се раздадоха максимално и направиха каквото можаха.

Нека не забравяме, че това бе първи голям турнир за хора като Тошко Скримов, Георги Братоев и Цветан Соколов, които са сред откритията на нашия тим”, допълни Найденов, след което бе попитан дали със сигурност ще остане начело на волейболния ни тим и отговори така:

„Със сигурност не знам, но със сигурност продължаваме напред!”