2. Волейбол
  3. Победа и за Златанов в Шампионската лига след петгеймов мач

Победа и за Златанов в Шампионската лига след петгеймов мач

В последния мач от пети кръг на Шампионска лига “Индезит” отново имаше българско участие. Българинът с италиански паспорт Христо Златанов и неговият тим Копра Нордмеканика Пиаченца постигнаха трудна, но ценна победа като гост над Пит Зоумерс/Д (Апелдорн, Холандия). След като загубиха първите два гейма с по 25:23, Златанов и съотборниците му успяха да се доберат до тайбрек – 25:22 в третия, 25:14 в четвъртия гейм и 15:13 в тайбрека за победата, която ги качи на върха в класирането в група D. Златанов бе най-резултатния волейболист в мача с 30 точки (2 от блокада, 1 от сервис). За домакините 16 точки постигна Тони Кролис.

Следващият мач, който тимът на Златанов трябва да игра е срещу френския Пари Волей. Италианският тим ще търси задължителна изразителна победа срещу французите в конкуренция за първото място в групата, което дава право на участие в следващата фаза на турнира. Основен опонент на Копра Пиаченца е руският Зенит (Казан), който играе срещу днешния съперник на тима от Пиаченца – холандският Пит Зоумерс/Д (Апелдорн).

Асове на Левски и ЦСКА: Този формат за Суперкупата е най-добър