2. Втора лига
  3. Беласица ще гостува на ЦСКА 1948 ІІ в понеделник

Беласица ще гостува на ЦСКА 1948 ІІ в понеделник

Мачът от 6-и кръг за първенството на втора професионална лига между отборите на ЦСКА 1948 ІІ и Беласица Петрич трябваше да се играе на стадиона в Царско село, който в момента е в ремонт и теренът за игра ще бъде този в Бистрица.

В момента отборът на домакините заема последното 20-то място в таблицата с 0 точки и голове разлика 3:11.

Отборът на Беласица в момента и 7-ми с 9 точки и голова разлика 7:3. Това, разбира се, не бива да ни заблуждава. До тук петричкия тим от пет изиграни мача в три домакинства – срещу Струмска слава, Етър и Локомотив Горна Оряховица – спечели девет точки, а двете гостувания – срещу Ботев Пловдив ІІ и Марек Дупница – загуби. Доста нерви изразходваха присъстващите на стадион Цар Самуил в изминалата неделя в мача срещу Локомотив Горна Оряховица. През първата част на двубоя далеч по-добър беше отборът на гостите и само невероятната намеса на вратаря Захари Димитров бе причина да не се стигне до попадение в петричката врата.

Влезлият на терена  в 62-ра минута Аспарух Смилков раздвижи играта на домакините, беше постоянна заплаха за гостите, отбеляза гол и асистира за отбелязването на втория, чийто автор бе Ирфан Садик. Феновете на Бела питат до кога Аспарух Смилков – най-добрия нападател – ще търка резервната скамейка и ще спасява отбора, макар и с недостатъчен шанс за игра на терена. Защо Живко Димитров, който също е бърз нападател и бележи красиви голове, ще загрява за здраве покрай терена и не получава шанс за игра дори и за минута. Защо бе привлечен защитникът Рафаил Пърликов, който вече пет мача е закован на пейката и не е направил сефте с фланелката на Беласица.

Принуден беше местният талант, 19 годишният Динчо Йовчев, да напусне по нечестен начин, за когото не се изразходваха средства за жилище, режийни разноски за него, пътни и други разходи, както за Пърликов. Футболната общественост чака отговор от отговорните длъжностни лица защо неотдавна назначения за спортен директор Герасим Заков (който никога не е бил футболист на Беласица) взема еднолични решения за разместване на треньори, освобождаване  на местни таланти и привличане на футболисти отвън.

Дали ще има положителен завършек предстоящия мач на отбора на Беласица срещу ЦСКА 1948 ІІ е в полето на треньорския щаб, начело с бразилеца Даниел Моралес, от когото се очаква най-после да изведе най-добрите на терена в Бистрица и да закотви домакините на последното място.