2. Втора лига
  3. Локо (Сф) също започна с победа, гратисчии нахлуха на стадиона в "Надежда" (ВИДЕО)

Петър Касев обяви, че са продадени едва 48 билета за срещата, като всички те били купени от гостуващата агитка

Отборът на Локомотив (София) започна с победа участието си в Югозападна "В" група. Момчетата на Валерий Дамянов надвиха с 1:0 Балкан (Варвара) и спечелиха три точки в първата си среща в третия ешелон на родния футбол.

Успехът на "червено-черните" дойде след попадение на Александър Манолов в 19-ата минута. Халфът стреля, вратарят на гостите Пламен Петракиев не успя да спре топката, която се търкули към мрежата му. Стражът опита да я догони, но не можа, което в крайна сметка реши мача. В 37-ата минута Румен Рангелов от домакините не намери целта с глава от три метра. Малко по-късно Петрев от Балкан можеше да си отбележи автогол, но Петракиев спаси с вещина. Техният колега Панчев пък имаше възможност да застраши рамката на Локомотив, но шутът му бе блокиран.

След почивката "железничарите" продължиха да са много по-активният тим на терена, като само късметът и някои отлични намеси на вратаря запазиха резултата 1:0. Върхът на геройствата на Петракиев бе в средата на втората част, когато той отрази дузпа, бита от Рангелов.

Двубоят в "Надежда" се игра пред около 800 зрители, стотина от които фенове от Варвара. На почивката собственикът на Локо Петър Касев заяви, че огромна част от зрителите по трибуните са гратисчии. Началникът на 4-кратните шампиони обяви, че са продадени едва 48 билета за днешната среща, като всички те били купени от гостуващата агитка. Цената на един билет бе 10 лева, което значи, че в касата на софийския клуб от мача са влезли 480 лева.

Локомотив (София) - Балкан (Варвара) 1:0

1:0 Манолов (19)

Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига