2. Зимни спортове
  3. Чудов и Черезов най-добри на 20-те километра в Хохфилцен

Чудов и Черезов най-добри на 20-те километра в Хохфилцен

Руските биатлонисти Максим Чудов и Иван Черезов заеха първите две места в индивидуалния старт на 20 километра за мъже в рамките на третия етап от Световната купа по биатлон, чийто домакин е австрийския зимен курорт Хохфилцен в Австрия

курорт Хохфилцен в Австрия.

Чудов допусна само един пропуск в стрелбата и покри дистанцията за 56 минути. Неговият съотборник Иван Черезов бе неточен на два пъти, но бе изключително бърз, което му позволи да заеме втората позиция. Той финишира на 47,6 секунди зад Чудов.

Трето място зае шведът Бьорн Фери с една неточна стрелба, на 48,5 секунди от лидера.

От българските представители най-добро време даде Красимир Анев, който се класира на 43-та позиция и остана на крачка от зоната на точките, с две грешки на огневия рубеж и време от 1 час и 16 секунди. 77-ми завърши Владимир Илиев с пет грешки изоставане от лидера на 6 минути и 29 секунди. Михаил Клечеров приключи 103-ти с 4 пропуска и време от 1:06:02.0. Малко зад него на 117-то място финишира Мартин Богданов – 5 грешки в стрелбата и 1:09:27.9.

Хохфилцен ще е домакин и на индивидуалния старт на 15 километра при жените. Той ще се състои днес от 15:15 ч българско време.