ОГРОМНА РАДОСТ НА ГЕРЕНА: Левски с първа победа за сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" с "обръщачка" за 3:1 над Царско село

Левски записа първа победа за сезона едва в четвъртия си мач. "Сините" обърнаха Царско село с 3:1 на "Герена". Успехът ги изкачи до 11-ото място в класирането с актив от 3 точки. "Царете" са 12-и с една по-малко.

Гостите отправиха удар към вратата на Левки още в първата минута на мача. Димо Бакалов засече с глава центриране отляво, но прати топката над вратата на Николай Михайлов. Малко след това Георги Миланов и Лъчезар Балтанов си удариха главите. Халфът на Левски остана да лежи на терена и се наложи намесата на медицинския екип, но не се стигна до принудителна смяна. Миланов се изправи и продължи двубоя.

Билал Бари стреля с глава към вратата на Янко Георгиев в 12-ата минута. Асистенцията беше на Иван Горанов, а изпълнението на нападателя на "сините" бе слабо и неточено. Шест след това Мартин Петков се озова очи в очи с вратаря на Царско село, но не успя да го преодолее.

В 22-ата минута самостоятелен пробив на Миланов завърши с нарушение пред наказателното поле на гостите. Бившият национал застана зад топката, но техничното му изпълнение мина покрай гредата.

Царско село успа да поведе в 28-ата минута. След отлично разиграване Лъчезар Балтанов пусна чудесен извеждащ пас към Васил Шопов, който матира Николай Михайлов - 1:0.

Димо Бакалов изпълни пряк свободен удар в 41-ата минута, но не успя да затрудни Николай Михайлов. В края на първата част пък Билал Бари отправи доста неточен удар по посока вратата на Царско село.

Второто полувреме започна с отлична възможност за Левски. Иван Горанов центрира, а Мартин Петров стреля от движение, но от границата на вратарското поле не уцели вратата. В 51-ата минута Борислав Цонев качи топката на главата на Билал Бари, който обаче стреля слабо и вратарят на гостите спаси.

По-активната игра на "сините" след почивката даде резултат в 59-ата минута. Георги Миланов влезе в наказателното поле на Царско село и опита да прехвърли Георгиев, който обаче парира удара му. Топката отиде към Билал Бари, който хитро пропусна за Борислав Цонев, а юношата на "сините" с левия крак изравни - 1:1.

Само пет по-късно Левски стигна до обрат. Иван Горанов комбинира с Борислав Цонев, който от аутлинията успя да подаде към Мартин Петков. Този път изстрелът на младока се оказа непосилен за Янко Георгиев - 2:1.

В 72-та минута Здравко Димитров получи жълт картон за симулация, което предизвика гнева на резервната скамейка на "сините". Живко Миланов, Валери Божинов и Веселин Минев изразиха бурно негодованието си. Това донесе картон за наставника на домакините.

Резервата Патрик-Габриел Галчев отправи точен изстрел в 78-ата минута. Той се възползва от грешка на Луи Нганиони и успя да му отнеме. Впоследствие шутира по земя, но Янко Георгиев спаси. В добавеното време на срещата Андриан Краев открадна топката от Христо Попадийн и технично прехвърли вратаря на гостите за 3:1.

ЛЕВСКИ - ЦАРСКО СЕЛО 3:1
0:1 Васил Шопов (28)
1:1 Борислав Цонев (59)
2:1 Мартин Петков (63)
3:1 Андриан Краев (90+3)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 4. Иван Горанов, 5. Христос Шелис, 6. Ивайло Найденов, 7. Георги Миланов, 8. Симеон Славчев, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари, 41. Георги Александров, 79 . Мартин Петков

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев, 6. Иван  Бандаловски, 7. Димо Бакалов, 8. Ален  Стеванович, 10. Лъчезар Балтанов, 21. Венцислав Василев, 22. Милан Йокич, 25. Александър Александров, 29. Меси Мезу, 77. Луи Нганиони, 93. Васил Шопов