Черно море прати Спартак в "Б" група и си осигури участие в евротурнирите

Отборът на Черно море постигна изключително важна и ценна победа след като се наложи над тима на Спартак Варна като гост с 1:0. Едиственото попадение бе дело на Георги Какалов, който се разписа веднага след като попадна в игра. Тази загуба може да се окаже пагубна за играчите на Спартак, които най-вероятно ще изпаднат в "Б" група.

Отборът на Черно море постигна мнго важна и ценна победа над Спартак във дербито на морската столица. "Моряците" се наложиха с 1:0 като гост, а едиственото попадение бе дело на Георги Какалов, който се разписа веднага след като попадна в игра.

Тази загуба вероятно ще се окаже пагубна за играчите на Спартак, които изпадат в "Б" група. С победата си Черно море пък увеличи преднината си в класирането за зона УЕФА.

Срещата започна с минута мълчание заради смъртта преди два дни в катастрофа на Анатолий Кирилов, който бе треньор на Спартак Варна. След като бе даден първият съдийски сигнал, играчите на гостуващият тим бяха по-дейни. Те организираха по-добри атаки и логично започнаха да притесняват стража на "соколите". Юруков от Черно море бе много активен и на няколко пъти можеше да открие резултата след страхотни удари.  Домакините от Спартак играеха видимо без настроение, след трагедията през седмицата, която отне живота на техния треньор. Те се опитаха да се противопоставят, но силите и психиката им не издържаха. През първата част само умелите изяви на стража на Спартак не доведоха до гол в мрежата на домакините. След 45 минути игра резултата бе равен 0:0.

Второто полувреме бе още по-добро за гостите, които започнаха да диктуват всяка една ситуация, а голът сякаш бе въпрос на време. С много пропуски се отличиха Манолов и Юруков, които не успяха да материализират преимуществото на гостите. Все пак до гол се стигна в 64-ата минута, когато влезлият Какалов със страхотна странична ножица направи резултата 1:0. След това попадение настроенито на домакините още повече спадна и те доиграха мача. Все пак след бурните викове на агитката на Спартак играчите се вдигнаха на финален щурм и за малко да изравнят в последните минути, но малшанса не им позволи това да се случи.

Така след тази среща отборът на Спартак е на 15-о място с актив от 24 точки, докато Черно море е на 3-о място с 56 точки.