Ивелин Попов вдъхнови Литекс за обрат в Несебър – 5:1

Капитанът на Литекс Ивелин Попов имаше огромна заслуга за победата на тима с 5:1 в Несебър на 1/4-финалите за Купата на България. „Оранжевите” губеха с 0:1, но успяха да изравнят до почивката, а след това с нови 4 гола съкрушиха тима от Източната "Б" група.

Капитанът на Литекс Ивелин Попов имаше огромна заслуга за победата на тима с 5:1 в Несебър на1/4-финалите за Купата на България. „Оранжевите” губеха с 0:1, но успяха да изравнят до почивката, а след това с нови 4 гола съкрушиха тима от Източната "Б" група.

Двубоят започна с очакван натиск на тима от Ловеч, а първото чисто положение се откри пред Дока, който проби през центъра на защитата, но стреля неточно.

Възпитаниците на Валери Дамянов играеха на контраатака и при първото си по-сериозно положение успяха да открият резултата. Венци Христов надбяга като на шега французина Барт, а след това мина покрай вратаря Тодоров и с лекота отпрати топката в мрежата – 1:0.

Голът стресна Литекс и футболистите в „оранжево” пренесоха изцяло играта в полето на домакините. В 28-ата минута Ивелин Попов пое топката, направи двойно подаване с Дока и шутира неспасяемо от границата на пеналта за 1:1

Само минута по-късно Дока изпусна златен шанс да доведе нещата до пълен обрат. Бразилецът бе изведен сам срещу вратаря Григоров и вместо да направи по-лесното, шутира в тялото му.

В самия край на първата част Попов проби отдясно и центрира чудесно към Бибишков, но нападателят не можа да засече топката във вратата.

Картината през втората част не се промени и селекцията на Станимир Стоилов продължи с атаките. Бразилецът Дока отново остана длъжник на тима си, изпускайки чисто положение, а вратарят на Несебър Григоров правеше чудеса, за да държи домакините в мача.

Дори и той обаче не можа да направи нищо в 60-ата минута. Попов напредна по подобие на атаката при първия гол и пусна отличен пас към Дока, който се реваншира за пропуските си и направи 2:1 за Литекс.

Това бе и моментът, в който играчите на Несебър рухнаха. В 71-ата минута Шандор центрира и капитанът на Литекс отбеляза втория си гол в мача, правейки 3:1. Четири минути по-късно нов пробив на Шандор доведе до центриране към Бибишков, който с прехвърлящ удар отбеляза за 4:1 в полза на ловчанлии.

В 77-ата минута влезлият като резерва Цветанов посрещна центриране на най-добрия на терена Попов и от въздуха направи разгромът на домакините пълен – 5:1. В минутите до края гостите се смилиха над грохналия съперник и намалиха темпото, а Несебър можеше да вкара втори гол, но удар от фаул на Трендафилов се отби в напречната греда.

Така носителят на Купата остава в турнира и ще се опита да защити трофея си.

Несебър - Литекс 1:5
1-0 Христов 15'