Лудогорец победи и Слован Братислава във втората си контрола (ВИДЕО)

Разградчани показват добра форма в подготовката до момента

Лудогорец победи Слован Братислава с 1:0 на стадион „Невога Арена“ във втория си приятелски мач от лятната подготовка. Разградчани разгромиха Приморие с 5:0 в първата си проверка.

В 10-ата минута Руан Круз опита да изненада стража на Слован от дистанция, но не успя да го затрудни.

Тодор Неделев стреля от пряк свободен удар в 40-ата минута, но стражът на Слован отрази изстрела му. На почивката Георги Дерменджиев извърши 8 смени. Само Ивайло Чочев, Тодор Неделев и Педро Нареси запазиха местата си за старта на второто полувреме.

В 60-ата минута Лудогорец поведе в резултата с гол на Ивайло Чочев. Спас Делев подаде към Антон Недялков, който центрира  в наказателното поле, Делев пропусна топката и тя стигна до Ивайло Чочев, който с премерен шут я оплете в мрежата на съперника - 1:0.

Минути след това гол на Матиас Тисера не бе зачетен заради засада, което предизвика недоволство у българския щаб. Центриране на Недялков бе отклонено от защитник на Слован, а Тисера бутна топката в мрежата, но страничния съдия вдигна флага за засада, въпреки че подаването бе от играч на словаците.

Четвърт час преди края на двубоя Спас Делев бе заменен заради контузия. Рай Насименто прати топката в мрежата, но и това попадение не бе зачетено заради засада в 80-ата минута.