Миньор изплува от дъното след победа в Перник срещу Видима

Момчетата на Стойчо Стоев спечелиха с 2:1 на стадион "Миньор"

Отборът на Миньор (Пк) постигна много важна победа срещу Видима Раковски в среща от 13-ия кръг в А група. Пернишкият тим спечели с 2:1 срещу Видима Раковски и по този начин изплува от дъното на класирането. Момчетата на Стойчо Стоев бяха по-активния тим през цялата среща и заслужено се поздравиха с успеха. Двубоят започна с 15-минутно закъснение, заради задръстването по пътя София-Перник, в което бе попаднал отборът на гостите.

Първите минути бяха равностойни, но постепенно Миньор започна да владее повече топката и да контролира събитията на терена. Още в петата минута домакините имаха възможност да отбележат, но след центрирането отдясно на вратата на Видима, ударът с глава на Горан Янкович бе отразен по великолепен начин от Илиев, който изби кълбото в корнер.

Три минути по-късно „чуковете” изпуснаха нова възможност за отбелязване на гол. Топката бе центрирана от корнер и попадна отново на главата на Янкович, но блестящият му удар срещна напречната греда и излезе в аут.

В 10-ата минута Видима отправи първия точен удар във вратата на Миньор, но изстрелът, отправен от Въргов, не затрудни Иванов и вратарят на домакините улови топката без никакъв проблем.

В 12-ата минута Господинов получи топката след центриране на Рангелов, но ударът му, който бе под плонжа на Илиев, премина по цялата голлиния и излезе в аут.

Натискът на Миньор доведе до резултат в 13-ата минута, когато играчите на Стойчо Стоев промениха нулевото равенство и отбелязаха за 1:0. Рангелов бе изведен в коридор, преодоля по чудесен начин двама играчи на гостите и с хубав удар с левия крак в долния десен ъгъл на вратата на Видима откри резултата в полза на Миньор.

След гола домакините създадоха нова много сериозна опасност. В 17-ата минута Рангелов бе изведен на чиста позиция и стреля към вратата на Видима, топката премина между краката на Илиев, но вратарят на Видима реагира бързо, обърна се и хвана кълбото точно преди да влезе във вратата му.

До края на полувремето Марков и Рангелов имаха възможност да отбележат втори гол за Миньор, но изстрелът на първия от пряк свободен удар бе избит в корнер от Илиев, а при положението, при което Рангелов можеше да отбележи, бранител на Видима изчисти от голлинията.

За Видима можеше да се разпишат Велев, Въргов и Стойчев, но ударите им бяха отразени по отличен начин от капитана на Миньор и вратар на отбора Ивайло Иванов. Така през първата част нов гол не падна и двата тима се оттеглиха при резултат 1:0.

Второто полувреме започна равностойно, а първата по-сериозна опасност бе в 53-ата минута, когато Тодоров отправи изстрел към вратата на Илиев, топката отиваше право към сглобката на вратата на Видима, но вратарят на гостите се намеси отлично и изби в ъглов удар.

Домакините отново започнаха да владеят повече топката. В 55-ата минута създадоха нова много сериозна възможност, която обаче за съжаление на феновете им не бе реализирана. Янкович пое топката и преодоля много хубаво Ашимов и Бранеков, излезе сам срещу Илиев, но ударът му бе отразен от вратаря на Видима. Получи се разбъркване, топката попадна в Данчо Тодоров, който стреля и кълбото отиваше право към мрежата на вратата на гостите, но Панов изби от голлинията.

Натискът на Миньор доведе до резултат в 62-ата минута. Резултатът стана 2:0 за домакините, а Данчо Тодоров отбеляза първото си попадение с екипа на „чуковете”. Петров получи пас от Божиков, преодоля Ашимов, центрира в наказателното поле, където с чудесен удар от воле Данчо Тодоров прати топката в мрежата на Илиев за втори път.

Домакините се представяха много по-добре в срещата, но в 75-ата минута резултатът бе намален, след като топката попадна във вратата на Ивайло Иванов. Андонов центрира отляво, Олегов от Миньор се извиси над всички и неволно прати кълбото в собствената си врата.

След като резултатът бе намален, играчите на Димитър Тодоров бяха по-активни, но така и не създадоха чисто положение пред вратата на Ивайло Иванов. Миньор успя да запази преднината си и записа втора победа през сезона, като по този начин се измъкна от дъното на А група.

След успеха Миньор е с 9 точки на 15-ото място, а Видима е на последната позиция с 8.