ЕУФОРИЯ НА "ТИЧА": Черно море докосва Европа (ВИДЕО)

"Моряците" надвиха Локо (Пд) с 1:0

Черно море победи Локо (Пд) с 1:0 в ключов мач за европейските квоти за следващия сезон. "Моряците" подобриха рекорда си за най-много победи в една кампания и вече докосват европейските клубни турнири.

Черно море е трети с 65 точки - вече на десет пред "смърфовете", които са четвърти.

В седмата минута Кристиян Пешов бе изведен по десния фланг, навлезе в наказателното поле и нанесе удар към близкия ъгъл, но Иван Дюлгеров успя да се намеси и предотврати гол във вратата си.

Две минути след това "моряците" отговориха - Мазир Сула напредна отляво и пусна успореден на голлинията пас към Атанас Илиев, който нанесе първия точен удар за домакините, но Кристиан Томов улови безпроблемно.

В 11-ата минута Черно море поведе. Мазир Сула проби отляво, преодоля Ефе Али и предостави великолепно центриране към Васил Панайотов, който от близка дистанция с глава заби топката под напречната греда - 1:0.

Час игра след началото се стигна до разбъкване в наказателното поле на Локомотив Пловдив, Атанас Илиев нанесе два удара, които бяха блокирани, а Мазир Сула отправи добавка, която Томов улови.

В 68-ата минута играчите на Локомотив Пловдив изпълниха заучено статично положение, като Бабакар Дион намери Ивайло Иванов, който стреля от движение, но над вратата.

Осем минути след това Мазир Сула центрира прекрасно от свободен удар към Уеслен, който засече с глава и с помощта на напречната греда прати топката в мрежата, но заради засада попадението не бе признато.

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов – 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов (К) – 16. Андреяс-Кристиан Калкан, 10. Мазир Сула, 11. Илиан Илиев – 9. Атанас Илиев

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов –5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев (К), 12. Ефе Али - 71. Оливер Камдем, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 17. Мартин Райнов, 44. Ангел Лясков – 9. Мичи Нтело, 15. Мартин Петков