ЦСКА води с 2:0 на Литекс на полувремето с два гола на Манчев

Отборът на ЦСКА води с 2:0 на Литекс на почивката в дербито на 14-ия кръг на „А” група с двете попадения на Владимир Манчев, предаде кореспондент на Novsport.com. „Червените” бяха по-добрият тим на терена и заслужено водят в резултата.

В 15-та минута на двубоя Здравко Лазаров от състава на ЦСКА получи сериозна контузия и бе изнесен на носилка, а впоследствие стана ясно, че е бил откаран с линейка. На негово място в игра влезе Евгени Йорданов. Първото по-сериозно положение в срещата за ЦСКА бе едва в 18-та минута. Да Коща стреля отляво на Голубович от пряк свободен удар, но вратарят изби и при последвалата добавка топката падна от горната страна на мрежата. В 19-та минута Том опита удар от 20 метра, но той бе твърде слаб и не успя да затрудни Беконо. В 24-та минута падна и първия гол в срещата. Да Коща се възползва от груба грешка на Манолев, стреля от 13 метра, но ударът му попадна уцели гредата, но при добавката Владимир Манчев не сгреши и даде преднината на своя отбор. В 36-та минута Манчев вкара своя втори гол в мача, след като защитата на Литекс буквално заспа и остави нападателя непокрит в наказателното поле и за него не бе проблем да отбележи – 2:0. В 41-та минута Том центрира в наказателното поле на ЦСКА, Бибишков успя да играе с глава, но ударът му попадна в ръцете на Беконо. В последната секунда на полувремето Манолев се размина с топката в наказателното поле на ЦСКА и пропусна да намали резултата.