Бетис отново е пети в Ла Лига след труден успех над Алмерия (ВИДЕО)

"Зелено-белите" победиха с 3:2 като домакини

Отборът на Бетис записа 10-а победа в испанското първенство, надделявайки с 3:2 над Алмерия като гост в 21-ия кръг на Примера дивисион. С успеха си вердибланкос събраха 34 точки и се изкачиха отново на 5-ото място в класирането, на 1 от 4-ия Атлетико (Мадрид).

Мексиканският национал Андрес Гуардадо осигури успеха за гостите в 70-ата минута, вкарвайки за 2:3. Иначе гостите доминираха през по-голямата част от мача и постоянно повеждаха. Домакините от Алмерия изравниха два пъти в срещата, но силите им не стигнаха за точка.

Още в 6-ата минута Родри даде преднина след като топката се отби в гредата при неговия удар и влетя в мрежата. Домакините изравниха в 27-ата благодарение на колумбийския здравеняк Луис Суарес, разписал се във втори пореден мач, този път наказал грешка в защитата на Бетис. Три минути преди края на първата част обаче Серхио Каналес с много технично изпълнение изведе гостите напред, оползотворявайки пас на Родри.

През втората част домакините стигнаха до 2:2 благодарение на гола на Саму Коста в 62-ата минута. Футболистите на Бетис протестираха заради евентуална игра с ръка на Луис Суарес при овладяването на топката преди паса за гола, но съдията Хавиер Алберола отказа да разгледа положението с помощта на системата ВАР и зачете гола. Но само 8 минути след това високият само 169 сантиметра Гуардадо буквално полетя и засече с глава подаването на Серхио Каналес, за да осигури успеха на Бетис.