Хетафе пак би Валенсия с късен гол на Майорал (ВИДЕО)

„Прилепите“ паднаха с 0:1 в мач с 3 червени картона

Хетафе постигна втора последователна домакинска победа с резултат 1:0 срещу Валенсия.

Интересното е, че точно както през месец февруари, единственото попадение в срещата, играна на „Алфонсо Перес“, реализира след 80-ата минута Борха Майорал.

26-одишният нападател се разписа в 87-ата минута днес, за да донесе успеха на своите, докато гостите завършиха срещата с 9 души на терена.

В 50-ата минута заради втори жълт картон беше изгонен Габриел Паулиста, а в 88-ата директен червен получи Хави Гуера.

Неговата съдба сподели и Домингош Дуарте от домакините, който беше изгонен в самия край на редовното време.

Така Хетафе остана без поражение на своя земя през сезона и в серия от 3 успеха вкъщи вече има 22 точки, с 3 повече от Валенсия, заемайки 8-а позиция във временното класиране на „Ла Лига“ след първия мач от XVI кръг.