Късен гол лиши Жирона от подобаващ завършек на полусезона (ВИДЕО)

Бетис вкара в края за 1:1, Кадис и Сосиедад завъртяха нулите

Приятната изненада в испанския футболен елит не успя да сложи черешката върху тортата на фантастичния си полусезон.

Сензацията Жирона изпусна в последните секунди успеха и взе само точка след 1:1 като гост на Бетис в мач от последния за календарната година 16-и кръг на „Ла Лига“.

Украинецът Артьом Довбик даде аванс на Жирона в 39-ата минута със своя 11-и гол в 13 шампионатни мача след летния си трансфер от Днепър-1, но малко преди края защитникът Херман Алехо изравни.

Аржентинският бранител се разписа за първи път от над 2 години насам в 88-ата минута, за да оформи крайното 1:1.

След ремито, което е 4-о поред за Бетис, домакините събраха 28 точки и са на 7-мо място, докато Жирона остава лидер с 45.

Вторият Реал (Мадрид) е с мач по-малко и 42 в своя актив, така че ако спечели ще зимува на върха.

Другият мач от кръга, игран по същото време, а именно Кадис – Реал (Сосиедад), също завърши без победител, но и без попадения – 0:0.