„Кралете“ си върнаха трона в Испания (ВИДЕО)

Реал удари Хетафе с 2 гола на Хоселу

Реал (Мадрид) си върна първото място във временното класиране на испанската футболна „Ла Лига“.

Нападателят Хоселу вкара и двата гола за успеха с 2:0 над Хетафе в последния мач от XX кръг.

Благодарение на шестия си последователен успех за първенство гостите събраха 57 точки и отново са на 2 пред сензацията Жирона.

Хетафе остана с 29 пункта на 10-о място, след като инкасира едва 3-ата си домакинска загуба през кампанията.

Хоселу можеше да открие резултата още в 9-ата минута, но улучи напречната греда.

Скоро след това Винисиус накара вратарят на домакините Сориа да покаже класа и последният го стори, за да отрази изстрела на бразилеца.

В 14-ата минута по-силното начало на Реал доведе до попадение. Лукас Васкес центрира отлично към Хоселу, който с глава матира стража и откри – 1:0.

След гола темпото на игра намаля значително и до почивката нови сериозни опасности пред двете врати на практика липсваха.

Второто полувреме стартира с шанс за Хетафе, изработен от Мейсън Грийнууд.

В 52-ата минута играещият под наем от Манчестър Юнайтед нападател демонстрира завидна техника и стреля от границата на наказателното поле, ала топката срещна гредата.

Реал отговори по най-добрия начин, тъй като не след дълго удвои аванса си. В 56-ата минута Хоселу овладя майсторски пас на Винисиус и с шут в долния ъгъл не остави шансове на вратаря – 2:0.

Последваха пропуски на бразилския национал, Лука Модрич и Федерико Валверде от Реал, както и на Борха Майорал и Грийнууд от Хетафе.

В крайна сметка Реал взе своето, влезе в серия от 16 шампионатни срещи без загуба и се върна на върха в Испания.

Хетафе – Реал (Мадрид) 0:2
0:1 Хоселу (14)
0:2 Хоселу (56)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Хетафе: 13. Давид Сориа, 15. Омар Алдерете, 6. Домингош Дуарте, 2. Джене, 4. Гастрон Алварес, 20. Неманя Максимович, 5. Луис Мия, 22. Дамиан Суарес, 12. Мейсън Грийнууд, 18. Хосе Кармона, 19. Борха Майорал;

Реал Мадрид: 13. Андрей Лунин, 23. Ферлан Менди, 6. Начо Фернандес, 22. Антонио Рюдигер, 17. Лукас Васкес, 10. Лука Модрич, 15. Федерико Валверде, 18. Орелиен Чуамени, 5. Джуд Белингам, 14. Хоселу, 7. Винисиус Жуниор.