ОБЗОР: Жирона, Селта и Сосиедад на четвъртфинал

За Купата на краля в Испания

Селта и Реал Сосиедад са поредните четвъртфиналисти в турнира за Купата на краля в Испания.

Тимът от Виго постигна победа с 3:1 като гост на Валенсия. Два гола за успеха вкара гръцкият нападател Анастасиос Дувикас, който се разписа на 2 пъти и в предишния двубой от турнира, за успеха с 4:2 над Аморебиета.

Във втория осминафинален сблъсък за вечерта отново отпадна домакинът. Осасуна остана с човек по-малко в 56-ата минута, когато Алехандро Катена получи директен червен картон, а Реал (Сосиедад) – дузпа.

Микел Оярсабал я превърна в гол в 57-ата минута, а в 97-ата гостите изпуснаха втория наказателен удар, но секунди по-късно Микел Мерино (90+8) оформи крайното 2:0.

В последния сблъсък от програмата за деня Жирона надви Райо Валекано у дома с 3:1 и също продължава напред.

Така Жирона, Селта и Сосиедад се присъединиха към Севиля, Атлетико (Билбао) и Майорка, които ден по-рано също се класираха за четвъртфиналите.