Реал Мадрид мина на ходом през Елче за 4:0 (ВИДЕО)

"Белия балет" вече е на осем точки от лидера Барселона

Реал Мадрид надви с 4:0 Елче в отложен мач от 21-ия кръг на Ла Лига.

Реал можеше да поведе още в 4-ата минута, когато отлична атака отляво позволи на Родриго да нахлуе в наказателното поле и върна топката към Бензема. Французинът не успя да отправи добър удар и топката бе изчистена, но Милиао стигна първи до нея и не се поколеба да шутира от сериозна дистанция. Страховитият му удар обаче мина на сантиметри от вратата на Елче.

В 8-ата минута обаче Марко Асенсио бе безпощаден и изведе "кралете" напред. Той се промъкна между двама бранители на съперника и с премерен удар прати топката зад гърба на Бадия - 1:0.

Натискът на домакините логично доведе до втори гол. Вкара го Карим Бензема от дузпа в 31-ата минута, отсъдена за игра с ръка на Енцо Роко.

В първата минута на добавеното време на първата част Карим Бензема отново се разписа и отново от дузпа, след като реферът посочи бялата точка за нарушение срещу Родриго.

Второто полувреме също започна с пропуск пред вратата на Елче. Родриго се откъсна от защитата на гостите и шутира от движение, но Бадия улови. Две минути след това Бензема се озова на добра позиция, като и неговият удар бе уловен от стража на гостите.

Десет минути преди края се разписа и Лука Модрич. Хърватинът, който влезе след почивката, направи 4:0 за Реал с фантастичен удар от пеналтерията.