Реал Мадрид надви Елче въпреки три отменени гола от ВАР (ВИДЕО)

Карим Бензема беше лишен на два пъти от попадение, но успя от третия опит

Реал Мадрид успя да победи Елче с 3:0 при гостуването си от междинния кръг в испанската Ла Лига. Новият носител на Златната топка - Карим Бензема вкара три пъти, но само едно попадение остана след като ВАР се намеси в първите два случая.

"Кралете" започнаха силно и видяха как техен гол беше отменен в 6-а минута. След продължително разиграване Винисиус беше изведен зад защитата на Елче и той намери Бензема, който вкара. Флагът за засадата обаче беше вдигнат и попадение няма.

В 11-та минута обаче нямаше прошка. Бензема първоначално изпусна отличен шанс, но успя да намери Валверде на границата на наказателното поле, който разстреля Бадия отдалеч за 1:0.

В 26-а минута Алаба вкара красив гол след негови двойни подавания първо с Валверде, а след това и с Бензема, но ВАР отмени попадението заради засада на нападателя.

В 29-а минута беше ред и на домакините да покажат нещо в атака, а удар на Фернандес принуди Лунин да се намесва отлично, за да спаси.

Втората част започна с възможност пред Бойе да се разпише, но волето му от добра позиция се оказа разочароващо. В 61-а минута беше ред и на Карим Бензема да бъде разочарован, след като и негово попадение беше отменено.

В 75-а минута, все пак, "белите" убиха интригата. След двойна комбинация между Винисиус и Карим Бензема, французинът хладнокръвно завърши с едно докосване за 2:0. В 89-та минута Марко Асенсио оформи крайното 3:0 след пас на Родриго.

Така Реал Мадрид вече 10 мача е непобеден и събра 28 точки на върха в класирането, докато Елче е на дъното с едва три пункта.